Дома Фудбал Англија Белерин е повеќе од човек – За секоја минута во игра донира по 57 евра за жртвите во пожарот

Белерин е повеќе од човек – За секоја минута во игра донира по 57 евра за жртвите во пожарот

0

Репрезентативецот на Шпанија и десниот бек на Арсенал ја одушеви спортската јавност со неверојатен гест. Хектор Белерин сака да им помогне на жртвите од пожарот во лондонскиот облакодер, а тоа одлучи да го направи на интересен начин.

Секоја минута која ја игра на Европското првенство до 21 година за Шпанија вреди 57 евра, а сите пари ќе си заминат на сметката на семејствата чиј членови загинаа во пожарот, а за сега се 58.

„Ве молам, помогнете им на жртвите на било кој начин“, напиша Белерин на Твитер, со што ја покажа големата хуманост и докажа човечка величина.

 

Интересно, еден од најдобрите десни бекови во светот, се поврзува со враќање во Барселона, а дали ќе се врати во Каталонија во или ќе остане во редовите на „Топчиите“ останува да видиме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Англија

Проверете

Дали Чилеанецот претера: Санчез веднаш по потписот ги разочара навивачите на Арсенал

Новиот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез вчера изјави дека е воодушевен, биде…