Дома Фудбал Англија Без голови на „Енфилд“, Јунајтед останува на врвот🎥

Без голови на „Енфилд“, Јунајтед останува на врвот🎥

Големото англиско дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед заврши без победник и без голови.

Клоп и Солскјер одиграа „шаховска“ партија. Ливерпул беше тимот кој ја бараше играта, додека Манчестер Јунајтед чекаше грепка на противникот.

Меѓутоа, во второто полувреме гледавме поинаква слика, бидејќи „црвените ѓаволи“ заиграа подобро и беа поблиску до победата.

Гостите создадоа неколку шанси, а најзрелите ги имаа Фернандеш и Погба, кои не успеаа да го совладаат Алисон.

После ова реми Манчестер Јунајтед останува на врвот, но Сити има шанса да се доближи до ривалите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Конте ја откажа прес-конференцијата

Интер ја откажа прес-конференцијата на Антонио Конте во пресрет на утрешниот натпревар про…