Дома Топ вести Барселона стравува: Дали ова е најава за заминување на Ракитиќ?

Барселона стравува: Дали ова е најава за заминување на Ракитиќ?

0

Иван Ракитиќ изгледа е пред заминување од Барселона.

ПСЖ во текот на летото сакаше да го доведе Ракитиќ, но хрватскиот играч за врска одлучи да остане во Барселона. Шпанците сега пишуваат дека Ракитиќ одлучил да им даде шанса на

Французите и веќе ја ставил на продажба својата куќа во Каталонија.

Шпанскиот новинар Квикуе Гуаш за „Радио Каталонија“ тврди дека Ракитиќ одлучил да замине на лето и дека дури ја ставил својата куќа на продажба, а својата ќерка ја запишал во француско училиште.


Следете го Sportski.mk и на


Ваквите потези на хрватскиот фудбалер би можеле да бидат најави за негов трансфер во Франција, конкретно ПСЖ.

Ако Ракитиќ заминува тоа веројатно нема да биде за сума помала од 125 милиони евра колку што изнесува неговата откупна клазула.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Mајсторија: Пјаниќ го матираше грчкиот голман од 30 метри! (ВИДЕО)

Во овие моменти во рамките од квалификациите за Европското првенство 2020 репрезентацијата…