Дома Фудбал Останато Барселона со петмина претставници: Вака изгледа тимот на 21.век 📸

Барселона со петмина претставници: Вака изгледа тимот на 21.век 📸

Фудбалерите кои биле избрани од навивачите се составени во една екипа, а меѓу нив има петмина од Барселона, двајца од Реал Мадрид, а останатите ги поделија првотимците од англиските и германските тимови.

На голот е Икер Касилјас, по што следат Карлос Пујол, Филип Лам, Серхио Рамос, Жерар Пике, во средината се Андрес Иниеста, Чави Ернандез и Стивен Џерард, а во нападот Тиери Анри, Лионел Меси и Кристиано Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Вајналдум: Клубот треба да се огласи за мојот договор

Играчот на Ливерпул, Жоржињо Вајналдум е во центарот на вниманието поради неговата иднина …