Дома Фудбал Барселона следната сезона ќе игра во црни дресови (фото)

Барселона следната сезона ќе игра во црни дресови (фото)

Специјализираниот сајт за фудбалски дресови „Footy Headlines“ тврди дека Барселона следната сезона ќе носи црни дресови.

Според сајтот еден од резервните дресови на Барселона за сезоната 2020/21 ќе биде скоро целиот црн со исклучок на надписите.

Ова не е прв пат Барселона да игра во црни дресови, слични дресови Каталонците носеа и во сезоната 2013/14.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…