Дома Фудбал Барселона почна преговори со Флик

Барселона почна преговори со Флик

Тренерот на Баерн Минхен, Ханзи Флик е голем фаворит за кормилото на Барселона, пренесуваат каталонските медиуми.

Откако стана јасно дека Чави Ернандез заминува на крајот на сезоната Барселона ја започна потрагата по нов тренер, а прв избор на Лапорта е токму Флик.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Како што пренесуваат дел од шпанските медиуми, Флик имал позитивна серија разговори со челниците на Барселона.

Флик е без работа од септември, откако мораше да го напушти кормилото на германската репрезентација по поразот на пријателскиот натпревар со Јапонија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…