Дома Фудбал Барселона има голем проблем, нема да може да носи нови засилувања

Барселона има голем проблем, нема да може да носи нови засилувања

Како што пренесува каталонскиот „Спорт“, Барселона се соочува со проблем бидејќи никој не сака да го напушти клубот.

Имено, клучна работа за новиот тренер ќе биде способноста на клубот да потпише засилувања со оглед на финансиските проблеми. На лето се очекува реконструкција на тимот, но за да пристигнат нови фудбалери некој од актуелните ќе мора да замине.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Неодамна Андрес Кристенсен во изјава за данските медиуми изјави дека не сака да ја напушти Барселона и дека е среќен во клубот. Иста е ситуацијата и со Левандовски, Араухо, Де Јонг и Рафиња.

Ситуацијата може да се промени до летото, но очигледно е дека тешко се наоѓа клуб кој би ги почитувал актуелните договори што споменатите фудбалери ги имаат во Каталонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…