Дома Топ вести Барса спеми нов договор за Тер Штеген

Барса спеми нов договор за Тер Штеген


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Шпанските медиуми пренесуваат дека Барселона има долгорочни планови со голманот Марк-Андре Тер Штеген и дека наскоро ќе ја продолжат соработката.

Германскиот голман има актуелен договор до 2019 година, а раководството на клубот веќе му понудиле нов договор до 2021 година.

Тер Штеген стана прв голман на Каталонците оваа сезона откако беше продаден Клаудио Браво, а викендов направи огромна грешка против Селта.

Сепак тој ќе биде награден со нов договор, во кој ќе има зголемување на откупната клаузула, која во моментов е 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…