Дома Фудбал Барса му верува на Тер Штеген, на маса нов договор

Барса му верува на Тер Штеген, на маса нов договор

Германскиот голман Марк-Андре тер Штеген е пред потпис на нов договор со Барселона.

Тер Штеген се смета за еден од најдобрите голмани во Европа и поради тоа во Барселона не помислуваат да менуваат нешто по тоа прашање, па на Германецот му е понуден нов договор.

Шпанскиот дневник Спорт тврди дека управата на клубот ги дала условите на Германецот и неговите представници, па се очекува да се направи формален договор.

Ситуацијата во Шпанија поради пандемијата коронавирус не е најдобра, па веројатно ќе треба малку да почекаме да се потпише нова соработка помеѓу Тер Штеген и клубот во кој брани последните сезони.

Баерн Минхен покажауваше интерес за Тер Штеген и токму поради тоа Барселона побрза со договорот, а и самиот германски репрезентативец претходно потврди дека има за цел да остане на Камп Ноу долги години.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…