Дома Топ вести Барди има понуда од ЛА Галакси

Барди има понуда од ЛА Галакси

Енис Барди се поврзува со многу клубови, откако Трабзонспор му соопштил дека нема да смета на него во следата сезона.

Трабзонспор не ја одбрани шампионската титула, па раководството најавува дека ќе прави голема реконструкција на тимот.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Последните информации говорат дека Барди има понуда од ЛА Галакси и дека може кариерата да ја продолжи во МЛС лигата.

ЛА Галакси има многу ѕвезди во тимот како Рики Пуиг, Чичарито, Даглас Коста, а сега може да им се придружи и Барди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…