Дома Фудбал Барди асистираше во убедливата победа над Селта (ВИДЕО)

Барди асистираше во убедливата победа над Селта (ВИДЕО)

0

Тимот на Леванте денес забележа висока победа гостувањето против Селта во шпанското првенство, Енис Барди одигра добар натпревар во кој успеа да запише и асистенција.

Енис Барди ги одигра комплетните 90 минути во оваа важна против Селта.

Леванте победата ја најави во првото полувреме кога со головите на Моралес и Коке имаше предност од 2:0.

После четири минути игра во вториот дел домаќините останаа без Будебуз кој заработи директен црвен картон поради опасен старт.

Моралес со новиот погодок во 62-та минута зголеми на 3:0, за во 88 минута Мендез со удар од белата точка да го постигне почесниот гол за Селта.

Во следната минута Мајорал ги постави конечните 4:1 после асистенцијата од Барди.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…