Дома Македонски спорт Бардиииии! Македонија се враќа! (ВИДЕО)

Бардиииии! Македонија се враќа! (ВИДЕО)

0

Репрезентацијата на Македонија се враќа во игра!

Откако Словенија на полувремето замина со предност од 1:0 на самиот старт од вториот дел Енис Барди донесе изедначување. Алиоски искористи една грешка на еден од Словенците, ја украде топката и го пронајде Барди во шеснаесетникот кој погоди за 1:1.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Рафаел Ван Дер Варт го промени спортот! (ФОТО)

Рафаел Ван Дер Варт направи голема промена во својот живот. Поранешниот холандски фудбалер…