Дома Фудбал Останато Балотели: Оние кои ме критикуваат зошто не трчам се глупи, не сум им јас Карлос Тевез

Балотели: Оние кои ме критикуваат зошто не трчам се глупи, не сум им јас Карлос Тевез

0

Марио Балотели во свој стил се бранеше од критичарите.

Сите добро знаеме кој е Марио Балотели, а лудиот „Супер Марио“ сега се погрижи за нов бисер.

Неодамна тој ја заврши сезоната во француското првенство со Марсеј кој одигра лоша сезона. Балотели во Марсеј одигра половина сезона, а во последно време беше мета на критики.

Балотели беше критикуван затоа што не се враќал во одбраната и не трчал премногу, сега „Супер Марио“ на критичарите им одговори во свој стил.

„Оние кои ме критикуваат затоа што не се враќам назад се глупи. Требаше да знаат уште кога доаѓав во Марсеј дека јас не сум им Карлос Тевез цело време да играм пресинг и да трчам по секого“, порача Балотели.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нејмар го избра својот идеален тим и предизвика лавина коментари (фото)

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар во разговор за шпанските медиуми го избра својот иде…