Дома Фудбал Англија Балотели: Кога Ливерпул ќе ја освои Премиер лигата ќе биде крај на светот

Балотели: Кога Ливерпул ќе ја освои Премиер лигата ќе биде крај на светот

Медиумите на Островот сега се потсетија на изјава на Марио Балотели во 2012 година.

Балотели своевремено го носеше дресот на Ливерпул. На „Енфилд“ тој дојде во 2014 година, навивачите во него гледаа како замена за Луис Суарез. Италијанецот на крајот беше далеку од тоа.

Новинарите сега се потсетија на изјава на Балотели од 2012 година кога го носеше дресот на Манчестер Сити.

„Кога Ливерпул ќе ја освои Премиер лигата ќе биде крај на светот“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…