Дома Фудбал Италија Балотели е слободен играч!

Балотели е слободен играч!

Како што беше најавувано во претходните денови Марио Балотели доби отказ во Бреша!

Раскинувањето на договорот го иницирал клубот, меѓутоа застапниците на 29 годишниот напаѓач немале ништо против, па така може да се каже дека дошло до договор за прекин на соработката.

Балотели во последните недели не се појавуваше на тренинзите и тоа нормално го налути газдата Масимо Челино. Пред неколку дена кажа дека се надева дека нема мора да го отпушти „Супер Марио“, но на крајот се случи токму тоа. Ќе потсетиме, Балотели имаше уште две години од договорот со Бреша, но и клазула според која ќе стане слободен играч ако клубот испадне од лигата.

Бидејќи е извесно дека Бреша веројатно ќе се врати во Сербија Б, Балотели секако можеше да замине. Балотели сезонава одигра 19 натпревари и постигна пет голови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Шок за Солскјер на тренингот: Погба во жесток дуел се повредил сам и го повредил Фернандеш!

Манчестер Јунајтед добро изгледаше на натпреварите по рестартот на сезоната, а сега Оле Гу…