Дома Фудбал Германија Баерн сака Кутињо да остане на позајмица

Баерн сака Кутињо да остане на позајмица

Германскиот првак има намера да го задржи Кутињо на Алијанц Арена.

Кутињо оваа сезона е во Баерн како позајмен играч од Барселона и на 32 натпревари постигна девет погодоци. Иако Баварците не сакаат да го откупат неговиот договор, имаат намера да го задржат во тимот.

Бразилецот моментално се опоравува од повредата и ќе биде подготвен за враќање на почетокот од јуни, а во Баерн веруваат дека ќе им биде потребен таков играч во густиот распоред до крајот на сезоната.

Германскиот првак го очекуваат натпреварите од ЛШ во август, завршницата во Купот и нормално, борбата за титулата во Бундеслигата.

Останува да видиме дали Барса ќе се согласи Кутињо да остане на позајмица или ќе го врати на Камп Ноу.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Анализа и предлог тип: Се очекува голеада во Мехенгладбах

Борусија Менхенгладбах е домаќин на Унион Берлин во еден од двата меча кои се на програмат…