Дома Фудбал Германија Баерн не личи на себе: Баварците прокоцкаа два гола предност!

Баерн не личи на себе: Баварците прокоцкаа два гола предност!

0

Баерн Минхен рпкоцна два гола предност против Волфсбург на „Алијанц Арена“ и одигра 2:2.

Избраниците на Карло Анчелоти оваа сезона играат променливо, а доказ за тоа е денешниот резултат.

Левандовски од пенал го доведе Баерн Минхен во водство, а Арјен Робен пред полувремето зголеми на 2-0.

Но, во вториот дел, Максимилијан Арнолд од слободен удар, по големата грешка на голманот Улрих намали на 2-1, а Дидави во 83 минута донесе и израмнување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Германија

Проверете

Се огласи Борусија: Еве кога за првпат се обратил Арсенал на адреса на „Милионерите“

Според денес пренесените информации, кои ги пласираше германски „Кикер“, Арсенал испратил …