Дома Топ вести Баерн Минхен руши трансфер рекорд за големиот талент

Баерн Минхен руши трансфер рекорд за големиот талент

Баерн Минхен е спремен да го сруши трансферниот рекорд за да го доведе младиот талент на Леверкузен, Флоријан Виртц.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓19-годишниот Виртц важи за еден од најперспективните фудбалери во Германија и сите експерти му предвидуваат голема кариера. Поради тоа Баерн е спремен да ја победи конкуренцијата и да го доведе на „Алијанц Арена“.

Леверкузен нема лесно да го пушти својот „бисер“, особено поради фактот што Виртц има договор до 2027 година.

„Билд“ тврди дека Баерн е спремен да плати 100 милиони евра за неговиот потпис и со тоа да го собори сопствениот трансфер рекорд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми богата понуда за ѕвездата на Интер

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Манчестер Јунајт…