Дома Останати Кошарка „Баба ми е во кома, а вие се шегувате! Носете си ги глупавите маски!“ (ВИДЕО)

„Баба ми е во кома, а вие се шегувате! Носете си ги глупавите маски!“ (ВИДЕО)

Популарниот босански кошаркар во НБА-лигата, Јусуф Нуркиќ со мислите е далеку од Флорида затоа што за живот се бори член на неговото семејство, односно неговата баба.

Босанскиот кошаркар е загрижен за баба му, која е во кома поради опасниот вирус, а тоа им го откри на новинарите по мечот на својот тим во Дизниленд.

„Овде сме поради пандемијата. Луѓето се шегуваат со тоа што се случува во светот. Во последните неколку денови се соочувам со многу потешкотии. Баба ми е болна и се наоѓа во кома. Мислам дека луѓето не го разбираат с*ањето што се случува во моментов. Ве молам, внимавајте, носете ги глупавите маски кога е потребно“, кажа Нуркиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Кари и Голден Стејт ги изненадија Лејкерси, Харден и Дурант се извлекоа против Милвоки 🎥

Изминатата ноќ во најсилната кошаркарска лига во светот се одиграа пет натпревари, меѓу ко…