Дома Топ вести Атлетико го сака промашувањето на Челзи

Атлетико го сака промашувањето на Челзи

Хаким Зијех ова лето пристигна во Челзи како големо засилување од Ајакс, но не се снајде во Премиер лигата.

Зијех до сега не успеа да го покаже својот квалитет, а новиот тренер Томас Тухел не смета сериозно на него.

Таквата ситуација сакаат да ја искористи Атлетико Мадрид, кој покажува сериозен интерес за Мароканецот.

27-годишниот плејмејкер е голема желба на Диего Симеоне и веќе стапил во контакт со неговиот агент.

Мароканецот има потешкотии со адаптацијата во Премиер лигата и сака да ја промени средината, а Челзи нема да се противи на неговото заминување, па веќе му постави цена од 25 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дебакл: Футсал репрезентацијата поразена со 9:1

Футсал репрезентацијата на Македонија во последното коло во натпреварот против Романија за…