Дома Топ вести „АС“ ги избра најлошите десет напаѓачи кои играле за Реал Мадрид

„АС“ ги избра најлошите десет напаѓачи кои играле за Реал Мадрид


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Мадридскиот весник „АС“ објави листата на најлошите напаѓачи на Реал Мадрид.

Реал Мадрид според многумина е најдобриот клуб во светот. Со ваков епитет низ овој шпански клуб поминаа многу квалитетни напаѓачи, но некои од нив навистина не се прославија.

На листата на шпанскиот весник „АС“, меѓу првите десет најлоши напаѓачи во историјата на Реал Мадрид, најпознато име секако е Николас Анелка.

Французинот настапуваше за кралскиот клуб во сезоната 1999/00, а поранешниот француски репрезентативец не беше задоволен од третманот на поранешниот тренер Висенте дел Боске.

Анелка пристигна од Арсенал во Реал во трансфер вреден 22,5 милиони фунти, иако тогаш Арсен Венгер имаше огромна желба да го задржи во Лондон. На крајот одигра само 33 натпревари за Реал.

Се памети и доаѓањето на Антонио Касан, кој беше член на Мадрид од 2006 до 2008 година. Во тие две сезони акумулираше 29 настапи, постигна четири гола и имаше само три асистенции.

НАЈЛОШИТЕ ДЕСЕТ НАПАЃАЧИ НА РЕАЛ МАДРИД

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

И на Барселона и пропадна трансфер поради неколку секунди

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Во последните моменти од преодниот рок Барсе…