Дома Фудбал Италија Асистенција на Несторовски во победата на Удинезе 🎥

Асистенција на Несторовски во победата на Удинезе 🎥

Лошата серија на Удинезе од три порази во низа заврши, денес тимот на Илија Несторовски славеше победа од 1:2 на гости кај фенерџијата Кротоне во рамките од 31. коло во Серија А.

До водство Удинезе дојде во 41. минута преку Родриго Де Паул, а асистент на овој гол беше Несторовски. Сими изедначи на 1:11 во 68. минута. Де Паул со својот втор гол го врати водството на Удинезе, а тој резултат се покажа и како конечен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…