Дома Фудбал Останато Арсенал се искачи на врвот, Манчестер Сити повеќе не е највреден тим во светот

Арсенал се искачи на врвот, Манчестер Сити повеќе не е највреден тим во светот

„Трансфермаркт“ ги пресмета новите вредности на светските клубови со оглед на трансферите на доведени и играчи кои заминаа.

Од денес Манчестер Сити по повеќе од две години не е највреден тим во светот и таа титула има ја одзема Арсенал кој вреди 1.2 милијарди евра според „Трансфермаркт“.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Граѓаните“ останаа зад „Топџиите“ со 1.19 милијарди евра. Оваа промена се случи по трансферот на Даклан Рајс кој пристигна во Арсенал за оштета од 123 милиони евра со што стана најскапиот англиски фудбалер во историјата.

Даклан Рајс беше на мета и на Манчестер Сити, но „граѓаните“ се откажаа по одбиената понуда од 105 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…