Дома Фудбал Репрезентации Аргентинците го прославија трофејот во Копа Америка, Меси не можеше да престане да плаче 🎥

Аргентинците го прославија трофејот во Копа Америка, Меси не можеше да престане да плаче 🎥

Аргентина пред своите навивачи ја победи Боливија со 3:0.

Аргентинецот во Буенос Аирес играа натпревар од квалификациите за Светското првенство, а уште еден одличен меч одигра Меси.

Меси беше најдобар играч на натпреварот со тоа што постигна хет-трик и уште еднаш покажа за каков мајстор се работи. После натпреварот Аргентинците ја славеа титулата на Копа Америка пред своите навивачи, иако истата ја освоија пред два месеци.

За Меси ова беше прв голем трофеј со репрезентацијата и очигледно многу му значеше да го прослави и со навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …