Дома Фудбал Англија Анчелоти со поддршка за Мурињо: Ја разбирам неговата реакција!

Анчелоти со поддршка за Мурињо: Ја разбирам неговата реакција!

0

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти ја прокоментира реакцијата на Мурињо после мечот помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед во Лигата на шампиони.

Португалецот после последниот свиреж се дрзна да ги провоцира домашните фанови, кои го навредуваа во текот на целиот натпревар.

Мурињо? Нормално е да реагираш на таков начин откако си бил навредуван во текот на 90 минути. Проблемот е во културата. Не им се обраќам само на фановите на Јуве, бидејќи истите работи се случуваат и во Неапол и Милано. Треба да го доживуваме фудбалот како спорт“, истакна Анчелоти, кој и самиот беше навредуван на гостувањето кај Јувентус.


Следете го Sportski.mk и на


„Задоволен сум од тоа што го прави мојот тим во сега. Очекувам тежок меч утре против Џенова, бидејќи е тешко да најдеш мотивација против тим кој не е од калибарот на ПСЖ“, додаде Италијанецот.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…