Дома Топ вести Анчелоти: Нема шанси Коман да се врати во Јувентус

Анчелоти: Нема шанси Коман да се врати во Јувентус


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Кингсли Коман како голем талент пред две години пристигна во Јувентус од ПСЖ, но после само една сезона во Торино замина на позајмица во Баерн Минхен.

Коман во првата сезона на „Алијанц Арена“ под водство на Гвардиола беше импресивен, но оваа сезона добива нешто помала минутажа кај Анчелоти.

Поради тоа медумите шпекулираа дека Баерн нема да ги плати потребните 21 милион евра и ќе го врати Французинот во Торино.

„Коман? Тој е иднината на Баерн. Ние сериозно сметаме на него и веруваме во неговите способности. Нема никакви шанси да се врати во Јувентус“, потврди Анчелоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…