Дома Фудбал Лига на шампиони Анчелоти: Манчестер Сити е фаворит против Реал

Анчелоти: Манчестер Сити е фаворит против Реал

Денешната ждрепка за 1/4 финалето во Лигата на Шампионите ги спои двата најголеми фаворити Манчестер Сити и Реал Мадрид.

„Граѓаните“ минатата година стигнаа до европскиот трон откако го елиминираа Реал, а тренерот на „кралевите“, Карло Анчелоти повторно му ја препушти фаворитската улога на премиерлигашот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Можеби ќе ми се смеат поради ова, но тоа е реалноста. Сити е фаворит во оваа средба затоа што го освоија натпреварувањето минатата година, меѓутоа и ние имаме самодоверба да направиме добар резултат. Ако сакаш да дојдеш до пехарот во ова натпреварување тогаш мора да биде подобар од Сити. Не е важно тоа што реваншот се игра во Манчестер. Кај нас преовладува оптимизам, тоа ќе биде одлинчно четвртфинале“, истакна Анчелоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…