Дома Фудбал Италија Анчелоти за првпат се огласи по отказот

Анчелоти за првпат се огласи по отказот

Искусниот италијански стратег Карло Анчелоти од вчера повеќе не е тренер на Наполи.

Италијанскиот клуб после натпреварот со Генк соопшти дека Анчелоти повеќе нема да би тренер. Иако Наполи обезбеди пласман во осминафиналето.

Се започна минатиот месец кога играчите на Наполи одбија да одат во карантин, а Анчелоти не се бунеше. Претседателот Де Лаурентис за тоа му замери на Анчелоти и од тогаш се чекаше само момент кога ќе го отпушти.

После отказот, Анчелоти денес се огласи на Твитер.

„Им се заблагодарувам на сите во клубот, вработените, моите играчи, помошниците и претседателот за ова незаборавно искуство во преубав град каков што е Неапол“, порача Анчелоти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…