Дома Фудбал Германија Анчелоти: Дали ќе го гледам Ел Класико? Можеби ќе плачам!

Анчелоти: Дали ќе го гледам Ел Класико? Можеби ќе плачам!

Викенов на програмата е шпанското „Ел Класико“ помеѓу Барселона и Реал Мадрид, натпревар кој предизвикува најголема внимание ширум светот.

Запрашан за тоа дали ќе го гледа натпреварот, поранешниот тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти даде многу интересен одговор.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


„Не знам дали ќе го гледам Ел Класико. Се зависи од резултатот во петок против Мајнц. Ако не оствариме победа, тогаш ќе плачам и нема да го гледам натпреварот“, изјави Анчелоти.

Италијанскиот стручњак моментално се бори со мини-кризата која што ги зафати Баварците особено со многуте повредени играчи.

Бадштубер е повреден и не тренираше. Не конкурираат ниту Кингсли Коман и Џулијан Грин. За Чаби Алонсо и Артуро Видал ќе одлучам после тренингот, имаат некои проблеми. Натпреварот против Мајнц нема да биде лесен. Играат пресинг и против нив сме имале проблеми во последните години“, порача Анчелоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Mбапе ги шокираше Французите пред ЕП: Политиката е поважна и од нашиот натпревар утре!

Францускиот голгетер Килијан Мбапе ги изненади своите сонародници и пред првиот натпревар …