Дома Топ вести Анчелоти го сака Ричарлисон во Реал Мадрид

Анчелоти го сака Ричарлисон во Реал Мадрид


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Реал Мадрид покажува интерес за Бразилецот Ричарлисон  од Тотенхем, пишуваат шпанските медиуми.

Приоритет на Реал Мадрид на лето ќе биде доведување на напаѓач, кој ќе може да биде долгорочен наследник на Карим Бензема.

Карло Анчелоти знае какви квалитети има Бразилецот бидејќи една година му беше тренер во Евертон.

Бразилецот ова лето се пресели во Тотенхем, но не е задоволен од својот статус и одигра лоша сезона.

Во Реал веруваат дека Ричарлисон може да биде наследник на Бензема и да формира одлично бразилско трио со Винисиус и Родриго.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…