Дома Македонски спорт Мак баскет Антиќ: Критикувајте не нас, оставете ги кошаркарите да играат!

Антиќ: Критикувајте не нас, оставете ги кошаркарите да играат!

Претседателот Перо Антиќ на денешната прес-конфернција упати и критики кон јавноста.

Во јавноста имаше помeшани реакции, по поразите кошаркарите беа силно критикувани, за веќе следниот ситуацијата да бие поинаква. Претседателот Антиќ побара поддршка за кошаркарите во секое време, а ако треба да се удри по раководството.

„Ние од кога дојдовме имаме притисок. Ние продожуваме, знаеме кои медиуми зошто го прават тоа и нека им е на чест. После еден пораз фрлаа со дрва и камњеа, а веднаш потоа ставот да се смени и да викаме браво…Нека се удира по нас, оставете ги кошаркарите да играат на теренот. Сме биле играчи знаеме колку е важна поддршката“, истакна Антиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…