Дома Останати Ракомет Анте Кудуз си замина од Вардар

Анте Кудуз си замина од Вардар

Тимот на Вардар остана без еден од ракометарите кои пристигнаа минатото лето, Хрватот Анте Кудуз се враќа во Динамо Букурешт.

Кудуз уште во првиот ден од 2022 година ќе биде ракометар на Динамо од каде и што дојде во Вардар. Пред доаѓањето Кудуз беше избркан од станот во Романија кога клубот дознал дека се договорил со Вардар, а сега изјави дека се враќа во неговиот втор дом и ќе игра пред најдобрата публика во светот.

Сезоната во Вардар Кудуз не ја започна лошо, но потоа дојдоа некои повреди и не успеа да ги прикаже очекуваните настапи. За настапите за Вардар постигна вкупно 13 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…