Дома Фудбал Ансу Фати стана најмлад стрелец во историјата на Ел Класико

Ансу Фати стана најмлад стрелец во историјата на Ел Класико

Младата ѕвезда на Барселона, Ансу Фати продолжува да пишува историја и да соборува рекорд.

Пред само два дена стана рекордер во Лигата на шампиони, а денес ја промени историјата и на едно од најголемите фудбалски дербија, Ел Класико.

Имено, Фати постигна гол за Барселона во 7-та минута за израмнување на 1:1 и со тоа стана најмладиот стрелец во историјата на Ел Класико.

Фати постигна гол на Ел Класико неколку дена пред да го прослави 18 роденден.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Касиљас до Роналдо: Само 750? Можеш ти и подобро!

Jувентус во 5. коло од Лигата на шампионите со 3:0 го совлада Динамо Киев, а помеѓу стрелц…