Дома Македонски спорт Мак фудбал Ангеловски: Целта е јасна – победа во двата натпревари (ВИДЕО)

Ангеловски: Целта е јасна – победа во двата натпревари (ВИДЕО)

0

Денес селекторот на репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го објави списокот за последните две кола од Лигата на Нации за натпреварите против Лихтенштајн и Гибралтар.

На прв поглед на списокот се забележува дека Ангеловски се одлучи за промени на голманската позиција. Имено, изоставен е голманот Митов-Нилсон, а на негово место повик доби Дени Илиев кој брани за младинскиот тим на Арсенал, а поради повреда изостана и Стефан Ристовски.

Селекторот Ангеловски на конференцијата за новинари потенцираше дека имал намера да го повика и Бесарт Ибраими доколку фудбалерот не се повредел во настапите за Шкендија.

Во продолжение погледнете како селекторот на македонската фудбалска репрезентација одговараше на новинарските прашања.


Следете го Sportski.mk и на


Благодарност до редакцијата на „Пол Погодок“ за видео материјалот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ФФМ донираше фудбалски топки за зимски услови

Фудбалската федерација на Македонија во изминатиот период им донираше фудбалска опрема и ф…