Дома Македонски спорт Мак фудбал Ангеловски го објави списокот за натпреварите со Полска и Австрија (ФОТО)

Ангеловски го објави списокот за натпреварите со Полска и Австрија (ФОТО)

0

Денес селекторот игор Ангеловски го објави списокот за двата квалификациски натпревари за ЕП2020 кои ги играме на 7-ми и 10-ти јуни против Полска и Австрија .

На списокот нема изненадувања и се најдоа 23 играчи кои две години се дел од македонската репрезентација.

Иако се повредени на списокот се најдоа Илија Несторовски, Александар Трајковски и Егзијан Алиоски, а дали ќе играат останува да видиме. Треба да се спомене и дека не е сигурно дали ќе може да игра и Дарко Велковски кој ја пропушти завршницата од сезоната во Риејка поради повреда на мускулот.

На списокот не се најдоа повредените Спировски и Тричковски.

Како повратник во репрезентација е Марјан Радески.

Ќе потсетиме Македонија после две одиграни кола има четири освоени бодови во групата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Украина преку Португалија до пласман на ЕП, Роналдо и друштвото ќе се борат со Србија (ВИДЕО)

Вечерва на Олимпискиот стадион во Киев Украина ја пречека Португалија во натпревар од осмо…