Дома Фудбал Останато Американците му врачија отказ на Клинсман

Американците му врачија отказ на Клинсман

Јирген Клинсман повеќе не е селектор на репрезентацијата на САД, откако поради двата порази во квалификациите за пласман на Мундијалот Фудбалската федерација на оваа земја реши да му врачи отказ.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Јирген Клинсман со САД, главната фаза во КОНКАКАФ зоната за пласман на Мундијалот, ја започна со два порази, па поради тоа Федерацијата му врачи отказ.

САД на стартот од квалификациите загуби од Мексико и Костарика со што го компромитира својот пласман на СП во Русија. Во оваа квалификациска фаза во КОНКАКАФ зоната учествуваат шест репрезентации, првите три ќе изборат директен пласман на Мундијалот, а четвртопласираната репрезентација ќе игра бараж против петтопласираната селекција од азиските квалификации.

Инаку, САД во минатото коло загубија од Костарика 0-4, што преставува најтежок пораз на оваа репрезентација во последните 36 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Мексиканците трагичари, Аргентина и Полска во осминафинале🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …