Дома Останати Кошарка Американски кошаркар почина во Охрид на тренинг!

Американски кошаркар почина во Охрид на тренинг!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Првиот тренинг кој требаше да го одработи за екипата на АБ Охрид, беше фатален за 26-годишниот Американец Камерун Мур. Играчот, кој требаше да биде засилување за Охриѓани во Првата лига, почина на првиот тренинг.

Камерун Мур, Американец, кој требаше да биде засилување за АБ Охрид, колабирал, во вторникот на вечерниот тренинг. Во салата „Атина Бојаџи“ веднаш била повиката итната медицинска помош, но лекарите кога пристигнале можеле само да ја констатираат смртта.

Случајот е пријавен во охридската полиција, а телото на починатот Мур е предадено на обдукција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Cтpaшен инцидeнт: Велосипедист остана да виси над длабока провалија 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Голем инцидент можеш…