Дома Македонски спорт Мак ракомет Алушовски и Столе: Во тешка ситуација сме, Монпелје е асполутен фаворит

Алушовски и Столе: Во тешка ситуација сме, Монпелје е асполутен фаворит

На денешната прес-конференција пред натпреварот со Монпелје во Лигата на шампионите присуствуваа тренерот Стевче Алушовски и капитенот Стојанче Стоилов.

Алушовски и Стоилов добро знаат дека ситуацијата е тешка.

„Во сабота не очекува тежок натпревар. Ние нашата прва цела и пласманот во топ 16 го остваривме. Знаете дека имаме помал ростер. Дополнително неделава имавме проблем со вирус кај неколку играчи и скоро и да немавме комплетен тренинг“.

„Ние сме домаќини и европски шампиони, но ситуацијата во која се наоѓаме не ни дава за право да се наречеме фаворити. Moтивацијата не е проблем, меутоа тешко е во ваква ситуација со повреди и здравствени проблеми. За жал таква е ситуацијата“, изјави Алушовски.

Дека фаворити се гостите од Франција смета и Стоилов, меѓутоа како и секогаш додаде дека тимот нема да излезе со бело знаме

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…