Дома Македонски спорт Мак ракомет Алушовски: Војводина игра брз и модерен ракомет, очекувам сериозен натпревар

Алушовски: Војводина игра брз и модерен ракомет, очекувам сериозен натпревар

Утре Вардар го игра првиот натпревар во вториот дел од сезоната, во Скопје гостува екипата на Војводина.

Од денес Вардар на раполагање ќе ги има и ракометарите кои беа на СП во Египет од селекцијата на Македонија, а во наредните неколку дена треба да пристигнат Иван Чупиќ и Патрик Валчак.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„И понатаму не сме комплетни, ракометарите кои имаа обврски кон репрезентациите се надвор од тимот. Работиме со тие што се тука, квалитетно колку што дозволува кадарот. Војводина е квалитетна екипа со млади играчи кои многу трчаат, го гледав нивниот последен натпревар со Кикинада играат еден брз и модерен ракомет. Очекувам да одиграме максимално сериозно“.

„Кога играме дома без разлика дали е СЕХА или Лига на шампионите се обидуваме да ја прифатиме фаворитската улога“, изјави Алушовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

РФМ ја одреди цената на билетите за натпреварот со Фарски Острови

Ракометната федерација на Македонија денес започна со продажба за билетите за натпреварот …