Дома Македонски спорт Мак ракомет Алушовски: Вардар не случајно беше во егал 52 минути во Скопје, очекувам добар меч

Алушовски: Вардар не случајно беше во егал 52 минути во Скопје, очекувам добар меч

Вечерва Вардар во рамките од Лигата на шампионите ќе гостува кај Кјелце.

Минатата недела Кјелце победи во Скопје со 33:29, меѓутоа на теренот избраниците на Стевче Алушовски беа рамноправен противник и покажаа дека можат да се надигруваат.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Го чекаме реваншот со Кјелце во Полска. Ги анализиравме нивните добри страни и пред мечот во Скопје, сега имавме четири дена да видиме каде грешевме и што може да се поправи. Секако дека има простор за напредок посебно во нашата игра во одбрана. Знам дека нашите голмани можат многу повеќе од она што го видовме во Скопје. Очекувам еден добар натпревар во кој ќе покажеме дека не е случајност што Вардар освои три бода до сега во ЛШ и што 52 минути беше во егал со Полјаците во Скопје. Без шанси не сме сигурно“, изјави Алушовски.

Фото: Денис Дуковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…