Дома Македонски спорт Мак фудбал Алтипармаковски по победата против Македонија Ѓ.П: Овој тим има капацитет, но не се залетуваме

Алтипармаковски по победата против Македонија Ѓ.П: Овој тим има капацитет, но не се залетуваме

Марјан Алтипармаковски и тоа како го оправдува ангажманот во летниот преоден рок издвојувајќи се по десет натпревари како еден од најдобрите стрелци во Првата македонска фудбалска лига.

Алтипармаковски запиша и два гола во убедливата победа од 4-1 против Македонија ЃП, па со вкупно седум погодоци е голгетер број во редовите на „сините“.

„Овој тим на Брегалница има навистина голем капацитет. Среќен сум што тоа го покажуваме на терен. Но, не се залетуваме секако. Нашата цел е да одиме од натпревар на натпревар. Одличен натпревар одигравме против Македонија ЃП во кој повеќе од заслужено триумфираме. Сето тоа ни носи дополнителен мотив за продолжението од првенството“ – вели Алтипармаковски.

„Сините“ веќе во среда ги очекува осминафиналето од Купот на Македонија против Охрид. Секако со амбиција за пласман во четвртфиналето на најмасовното домашно клупско натпреварување.

„Секако нашата желба е победа и на дуелот против Охрид. Сето тоа ќе мора да го покажеме и на терен, и само со максимален ангажман да дојдеме до посакуваниот триумф“ – дополнува најдобриот стрелец на Брегалница.

Фото: ФК Брегалница

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Кудуз одигра меч за паметење, добар Вардар во Германија, но не доволно за победа

Продолжи црната серија на Вардар во Лигата на шампионите и после денешното гостување проти…