Дома Фудбал Италија Алваро Мората казнет со два натпревари суспензија

Алваро Мората казнет со два натпревари суспензија

Шпанскиот напаѓач Алваро Мората е казнет со два натпревари суспензија.

Мората по завршувањето на натпреварот помеѓу Беневенто и Јувентус (1:1) во саботата заработи директен црвен картон откако нешто му дофрли на главниот судија.

Поради суспензијата Мората ќе го пропушти гостувањето кај Торино во градското дерби и дуелот со Џенова.

Ова секако е проблем за Пирло и Јувентус, Мората е еден од најдобрите играчи кај „старата дама“ од почетокот на сезоната.

Со оглед на тоа дека се работи за натпревар од Лигата на шампионите Шпанецот ќе може да игра утре против Динамо Киев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …