Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Албанија може да биде казнета: УЕФА отвори истрага!

Албанија може да биде казнета: УЕФА отвори истрага!

Поради однесувањето на навивачите пред, во текот и по натпреварот против Италија, УЕФА отвори истрага против Албанија.

Според информациите на порталот „Б92“, Дисциплинската комисија на Европската куќа на фудбалот ја разгледува можноста, Албанија да биде казнета.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Навивачите на Албанија во натпреварот против Италијанците фрлаа предмети на теренот и палеа пиротехнички средства, а имаше и ситуација во која еде навивач влезе на теренот.

Покрај сето тоа имаше и провокативни пораки што било доволно УЕФА да отвори истрага.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…