Дома Фудбал Англија Актерката од филмови за возрасни го нападна играчот на Арсенал: Паѓаш повеќе од мене! (ФОТО)

Актерката од филмови за возрасни го нападна играчот на Арсенал: Паѓаш повеќе од мене! (ФОТО)

0

Добро познатата актерка од филмовите за возрасни, Миа Калифа беше на трибините во денешниот натпревар помеѓу Арсенал и Вест Хем.

На крајот Калифа имаше и причина да се радува со оглед на тоа дека нејзиниот Вест Хем славеше победа од 1:0.

Сепак, преку Твитер таа го искажа револтот и јавно го искритикува фудбалерот на Арсенал, Матео Гендузи.

„Еб*на пи*ко Матео Гендузи, те видов како паѓаш повеќе од мене во 2014 година“, порача Калифа преку Твитер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…