Дома Македонски спорт Ако Струга го изненади Слован во второто коло од квалификациите за ЛШ ќе биде фаворит

Ако Струга го изненади Слован во второто коло од квалификациите за ЛШ ќе биде фаворит

Шампионот на Македонија, Струга Трим Лум доби тежок противник во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите, а ако успее да го изненади Слован Братислава во второто стружани ќе бидат фаворити.

Ако го елиминираат шампионот на Словачка Струга ќе се соочи против подобриот од естонската Флора и Целје од Словенија. Со било кој од овие екипи Струга би бил фаворит.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Првите натпревари од тоа второ коло се закажани за 23/24 јули, додека реваншите се на 30/31 јули. Струга би била домаќин во вториот натпревар. Ќе потсетиме, ако Струга биде елиминирана продолжува во квалификациите од Конференциската лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …