Дома Фудбал Италија „Ако Раиола беше жив, ќе морав уште да играм за да му плаќам провизија“

„Ако Раиола беше жив, ќе морав уште да играм за да му плаќам провизија“


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Златан Ибрахимовиќ по вчерашниот натпревар на Милан против Верона објави дека заминува во пензија. Со оглед на тоа дека има 41 година и веќе се мачеше со повреди одлуката на Ибрахимовиќ и не беше некое големо изенандување.

Оваа сезона одигра само четири натпревари, додека во минатата шампионска за Милан стартуваше на само 11 првенствени натпревари за „росонерите“. Договорот му завршуваше за три недели, па Швеѓанецот одлучи дека е најдобро да каже „збогум“.

На прес-конференцијата Ибра се потсети и на неговиот долгогодишен менаџер Мино Раиола кој почина пред повеќе од една година.

„Ако Раиола беше жив, ќе морав да продолжам да играм за да му плажам провозија. Ивини, Мино, но тоа е вистина“, со насмевка и поглед нагоре прокоментира Ибра.

Zlatan Ibrahimovic during retirement press conference: ‘If the decision was up to Raiola, I would’ve kept playing, because he wanted the commission fees. Sorry Mino, but it’s the truth’
by u/TheItalianStallion64 in soccer
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…