Дома Топ вести Азар: Ова е остварување на мојот сон (фото)

Азар: Ова е остварување на мојот сон (фото)

0

Еден Азар денес и официјално на спектакуларен начин беше претставен како нов играч на Реал Мадрид.

Најскапото засилување на „кралскиот“ клуб најпрво стави потпис на договорот, а потоа имаше кратко обраќање пред новинарите.

„Здраво на сите. Мојот шпански се уште не е многу добар. Му благодарам на претседателот, на семејството. Многу сум среќен и амбициозен, едвај чекам да заиграм со овој дрес и да кренам многу трофеи“.

„Од дете сонувам да играм за Реал Мадрид и само сакам да се насладувам на овој момомент. Денес ми се оствари мојот сон. Ви благодарам на сите“, кратко изјави 28-годишниот Белгиец.

Потоа Азар го облече дресот на Реал Мадрид и излезе на „Сантиаго Бернабеу“ каде го чекаа повеќе од 50.000 фанови. Имаше свое шоу и ги израдува фановите со неколку потпишани топки.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Видео: „Црвената армија“ на Клоп незапирлива, неверојатен пресврт на Арсенал

Големото дерби на „Стенфорд Бриџ“ му припадна на Ливерпул, кој продолжува со максималниот …