Дома Фудбал Азар: Не разговарам со Анчелоти

Азар: Не разговарам со Анчелоти


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Азар е најскапото засилување во историјата на Реал Мадрид, но и најголемо разочарување за „кралскиот“ клуб.

Белгиецот од моментот кога пристигна на „Сантијаго Бернабеу“, неговата кариера е во слободен пад. Оваа сезона, последен пат на теренот бил во септември.

И покрај тоа Азар истакна дека сака да остане во Реал Мадрид, но призна дека не разговара со Анчелоти.

„Ако се прашувам јас, би бил во Реал Мадрид и следната сезона, но никогаш не се знае. Би сакал да останам, отсекогаш сум го велел тоа. Се надевам дека ќе играм и ќе покажам дека се уште можам“, изјави Азар.

„Постои почит меѓу Анчелоти и мене и секогаш ќе има. Мора да почитувате човек како Анчелоти за сето она што го направил во кариерата и она што го претставува во фудбалот. Но, не разговараме“, откри Белгиецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бомба од Анчелоти: Елмас е идеална замена за Модриќ! 🎥

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Бомба … Елмас во Реал Мадри…