Дома Македонски спорт Адеми стрелец за Динамо против Славен Белупо 🎥

Адеми стрелец за Динамо против Славен Белупо 🎥

Maкедонскиот репрезентативец Арјан Адеми постигна гол во денешниот натпревар на Динамо Загреб против Славен Белупо.

Адеми се најде на вистинското место во шеснаесетникот последна една одбранета топка на голманот на гостите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Мурињо првпат се огласи по отказот во Тотенхем 🎥

Тотенхем вчера соопшти дека Жозе Муињо повеќе не е тренер на тој клуб. Управата на лондонс…