Дома Фудбал Англија Агуеро сруши рекорд во Премиер лигата

Агуеро сруши рекорд во Премиер лигата

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро е прогласен за најдобар во Премиер лигата за месец јануари.

Агуеро во претходниот месец беше навистина одличен, постигна шест гола и додаде една асистенција. Во тој период стана странецот со најмногу голови во Премиер лигата (180) и на тој начин го престигна Тиери Анри.

Инаку, ова беше за него седми пат да го добие ова признание што воедно е и рекорд.

Аргентинецот прв пат за најдобар беше прогласен во октомври 2013 година, потоа во ноември 2014, јануари 2016, април 2016, јануари 2018 и февруари 2019.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

БАНДА СО ИНТЕРВЈУ ЗА СПОРТСКИ: Никој не може да биде сакан како Кара и Столе, сакам еден ден пак заедно да играме во Вардар!!

Дејан Милосављев беше еден од милениците на скопската публика, меѓутоа поради проблемите в…